1. Hungarian KARIM BENZEMA Fan Site | ALL ABOUT BENZEMA
WHO IS HE?

KARIM BENZEMA 1987. december 19-én látta meg a napvilágot LYONBAN (Franciaország). 21 ÉVES. Algériai származású francia válogatott labdarúgó, jelenleg a REAL MADRID CSATÁRA, miután az Olympique Lyon elfogadta a Real Madrid 35 millió eurós ajánlatát. A 2007/2008-as szezonban a francia bajnokság GÓLKIRÁLYA volt. Már ekkor több nagy klub is érdeklődött iránta, de ő Lyonban maradt egészen mostanáig.

2009.07.30. 13:20, -tymii

A Real Madrid Juventus elleni kerete: Dudek, Adan; Salgado, Pepe, Marcelo, Agus, Metzelder, Torres; Gago, Lass, Granero, Sneijder, Robben, Guti, Drenthe; Raúl, Cristiano, Higuaín, Benzema és Negredo.

A meccs mint eddig is 22:30-kor kezdődik.

AZ ELŐDÖNTŐBEN

2009.07.30. 13:14, -tymii

Hello! Bocsi, hogy csak most írok. De gondolom egy Real Madrid szurkoló már tudja, hogy 4-2-RE NYERTÜNK AZ LDU QUITO ELLEN.
Az első félidőben egy kicsit döcögősen ment a fiúknak, nem igazán értették meg egymást. AZ ELSŐ GÓLT C. RONALDO LŐTTE a  második félidőben -egy tizenegyesből-, ami egyben számára az első gólt is jelentette a Real mezében. (49. PERC) MÁSODSZORRA GRANERO TALÁLT BE A KAPUBA AZ 53. PERCBEN. Utána jöttek a vendégek :)
VERA fejelt két lépésről a rosszul helyezkedő Dudek hálójába. De mielőtt igazán elkezdhettek volna reménykedni az LDU Quito hívei, a Real Madrid ismét kétgólosra növelte előnyét, egy jól beívelt szöglet után az üresen hagyott METZELDER CSÚSZTATOTT A HÁLÓBA 3-1-re módosítva ezzel az eredményt. Eközben a Realnak is volt jó pár helyzete, de sajnos nem tudta őket gólra váltani. A vendégek második gólját szintén VERA szerezte, de a meccs a hosszabbításban dőlt el véglegesen. A 92. PERCBEN NEGREDO TALÁLT BE A KAPUBA, ezzel kialakítva a végeredményt. Ezzel továbbjutottak a holnapi elődöntőbe ahol a JUVENTUS ELLEN KELL JÁTSZANIUK.

Hogy egy kicsit BENZEMÁRÓL is beszéljek, sajnos egy KISEBB SÉRÜLÉS MIATT LE KELLETT CSERÉLNI A MECCS KÖZBEN. De a hírek szerint már teljesen felépült és HOLNAP JÁTSZHAT A JUVENTUS ELLEN. Emellett még ROBBEN IS MEGSÉRÜLT, DE Ő HOLNAP MÉG NEM LÉPHET PÁLYÁRA.

GÓLSZERZŐK:
1-0 C. Ronaldo (49. perc - tizenegyes), 2-0 Granero (53. perc), 2-1 Vera (68. perc), 3-1 Metzelder (70. perc), 3-2 Vera (86. perc), 4-2 Negredo (92. perc)

REAL MADRID vs AL ITTIHAD

2009.07.27. 15:21, -tymii

Tegnap a Real lejátszotta második felkészülési mérkőzését. A Bernabéu közönsége először láthatta élőben Ronaldot és Benzemát. Természetesen a legtöbben Madridi győzelemre számítottak, de a végeredmény 1-1 lett. Az első gólt RAÚL LŐTTE AZ 55. PERCBEN. (Benzema adta a gólpasszt.) Azonban nem tartott sokáig az ünneplés, mert a 64. PERCBEN ABOUCHERANE fejelte be a labdát Dudek kapujába és ezzel kialakította az 1-1-es döntetlent.

Holnap ismét egy mérkőzés vár a királyi gárdára, ezúttal az LDU QUITO ellen fog megküzdeni. Ha megnyerik ezt a mérkőzést, akkor nagy valószínüséggel a Juventus lesz a következő ellenfelük. A holnapi meccs szintén 22:30-kor fog kezdődni és sajnos csak INTERNETEN LESZ KÖVETHETŐ.

AZ LDU QUITO ELLENI KERET: Dudek és Adán; Marcelo, Salgado, Pepe, Metzelder, Agus, Torres és Drenthe; Gago, Lass, Sneijder, Robben, Guti, Granero és Cristiano Ronaldo; Raúl, Higuain, Benzema és Negredo.

SOK-SOK-SOK ÚJDONSÁG

2009.07.25. 19:34, -tymii

HELLO! Nagy nehezen hazaérkeztem. Amíg távol voltam sok dolog történt, szóval ma bepótolom ^^

Először is a REAL MADRID 20-án, azaz hétfőn felkészülési mérkőzést játszott
a SHAMROCK ROVERS ellen. Végül a Madrid győzött 1-0 arányban. A döntő gólt BENZEMA lőtte a 87. percben. Hoztam is egy összefoglaló videót. Ja és egy kapufát is lőtt :D

Szinte már teljesen biztos, hogy Huntelaar idén elhagyja a Real Madridot, így BENZEMA MEGKAPTA A 19-ES SZÁMÚ MEZT.
A meccset követően néhány csapattársa, a klub vezetői és a sajtó is elismerően nyilatkozott róla.

Marcelo:
„Bármelyik pillanatban képes gólt szerezni, óriási erősítés a csapat számára. Ő lehet a francia Ronaldo, rendkívül tehetséges.”
Metzelder:
„Az a végzete, hogy első osztályú játékossá váljon.”
Miguel Torres:
„Igazi géppuskalábú, ezt a találatával is bebizonyította.”
Negredo:
„Ő egy fizikális csoda. A labdakezelése tökéletes, a gólja pedig világsztárhoz méltó volt.”
Higuain:
„Benzema csodálatos. Sokat fog nekünk segíteni ebben az évben, sokkal nagyobb fenyegetést jelentünk az ellenfelekre, ha a pályán van.”
Manuel Pellegrini:
„Nem lepett meg senkit a remek teljesítménye.”
Emilio Butrageno:
„Jó benyomást keltett, rendkívül határozott volt.”
Le Figaro:
„A győztes találattal elvarázsolta a szurkolókat.”
France-Soir:
„A fény a Madridi éjszakában.”
BBC:
„Benzema összetörte az ír szíveket.”
Mondo:
„A francia egy bombaerős balossal mutatkozott be.”
Goal:
„Megmutatta, hogy nem csak egy vésztartalék David Villa helyett.”
Independent:
„Csodálatos labdakezelés, higgadt befejezés, győzelem.”

A csapat holnap (26-a, vasárnap) játssza következő mérkőzését a Bernabéu stadionban az AL ITTIHAD ellen 22:30-kor.. Sajnos majd csak interneten lesz követhető a meccs. Aki tudja nézze meg és szurkoljunk együtt :P